MIT DIABETESBLIV MEDLEM

Region Hovedstaden

Albertslund

Glenn Stampe Molbech
Egebo 27
2620 Albertslund 
Tlf. 22 76 88 34
Mail: albertslund@diabetes.dk
Besøg Albertslund Lokalforenings hjemmeside
Besøg Albertslund Lokalforenings facebookside

Allerød

Karsten Felsvang
Mosevej 2
3450 Allerød
Tlf. 22 10 25 16 / 48 14 27 23
Mail: alleroed@diabetes.dk

Ballerup

Karin Rønnov Christiansen
Magleparken 172, 1. th.
2750 Ballerup
Tlf. 44 97 62 76
Mail: krc@sport.dk

Bornholm

Claus Westh Olsen
Drosselvangen 12
3700 Rønne
Tlf. 56 95 64 54 / 21 75 64 54
Mail: bornholm@diabetes.dk

Brøndby

Isel Mortensen
Pilemarken 12
2605 Brøndby
Tlf. 26 84 40 02 
Mail: isel.mortensen@klmcargo.com

Egedal

Britta Ottosen
Fløjtevej 5
3650 Ølstykke
Tlf. 47 17 66 62
Mail: egedal@diabetes.dk
Besøg Egedal Lokalforenings hjemmeside

Frederiksberg

Margit Baagøe Jensen
Godthåbsvænget 35, st. th.
2000 Frederiksberg
Tlf. 22 53 23 64 
Mail: frederiksberg@diabetes.dk
Besøg Frederiksberg Lokalforenings hjemmeside

Frederikssund

Bente Schousboe
Egeparken 12
3630 Jægerspris
Tlf. 42 99 13 50
Mail: frederikssund@diabetes.dk
Besøg Frederikssund Lokalforenings hjemmeside
Læs meddelelser fra Frederikssund Lokalforening

Furesø

Erling Brix
Jomfrubakken 10
3500 Værløse
Tlf. 44 48 23 68 / 51 41 81 38
Mail: iebrix@webspeed.dk
Besøg Furesø Lokalforenings hjemmeside

Gentofte

Kjeld Storm
Bomporten 26
2820 Gentofte
Tlf. 39 65 08 61 / 21 43 08 61
Mail: gentofte@diabetes.dk
Besøg Gentofte Lokalforenings hjemmeside

Gladsaxe

Pt. ingen lokalforening

Glostrup

Flemming Hansen
Sydvestvej 81 tv.
2600 Glostrup
Tlf. 44 94 38 80 / 42 54 38 80 
Mail: glostrup@diabetes.dk

Gribskov

Ninna Skousgaard
Birkevang 127
3250 Gilleleje
Tlf. 29 43 65 67
Mail: gribskov@diabetes.dk
Besøg Gribskov Lokalforenings hjemmeside

Halsnæs

Pt. ingen lokalforening
Besøg Halsnæs Lokalforenings hjemmeside

Helsingør

Per Slot
Ndr. Strandvej 215C
3140 Ålsgårde
Tlf. 24 62 27 45
Mail: p.slot@stofanet.dk
Besøg Helsingør Lokalforenings hjemmeside

Herlev

Pt. ingen lokalforening

Hillerød

Birgitte Kistrup
Herlevgårdsvej 5
Nr. Herlev
3400 Hillerød
Tlf. 21 78 32 22 / 48 25 46 93
Mail: hilleroed@diabetes.dk
Besøg Hillerød Lokalforenings hjemmeside

Hvidovre

Susanne Nielsen
Ørager 36
2650 Hvidovre
Tlf. 51 23 40 34  
Mail: nielsenjn@webspeed.dk
Besøg Hvidovre Lokalforenings hjemmeside 

Høje-Taastrup

Aksel Kramer
Præsteholmen 3
2630 Taastrup
Tlf. 31 90 76 27
Mail: hoeje-taastrup@diabetes.dk
Besøg Høje-Taastrup Lokalforenings hjemmeside

Hørsholm-Fredensborg

Jerry Ritz 
Sdr. Jagtvej 27
2970 Hørsholm 
Tlf. 45 86 66 55 / 40 15 64 55 
Mail: horsholm-fredensborg@diabetes.dk
Besøg Hørsholm-Fredensborg Lokalforenings hjemmeside

Ishøj

Pt. ingen lokalforening

København

Lars Hermann
Galionsvej 6, 2. th.
1437 København K
Tlf. 44 47 45 47 / 29 25 15 88
Mail: koebenhavn@diabetes.dk
Besøg København Lokalforenings hjemmeside
Besøg København Lokalforenings Facebookgruppe
Læs meddelelser fra København Lokalforening

Lyngby-Taarbæk

Dorete Dandanell
Lavendelhaven 16
2830 Virum
Tlf. 22 58 68 48
Mail: lyngby-taarbaek@diabetes.dk
Besøg Lyngby-Taarbæk Lokalforenings hjemmeside

Rudersdal

Pt. ingen lokalforening

Rødovre

Villy Kofod
Grønbækvej 19
2610 Rødovre
Tlf. 40 10 22 56   
Mail: roedovre@diabetes.dk
Besøg Rødovre Lokalforenings hjemmeside

Tårnby-Dragør

Jacob Løve
Amager Landevej 88, 1. tv. 
2770 Kastrup 
Tlf. 30 57 81 33
Mail: jacobottoloeve@gmail.com
Besøg Tårnby-Dragør Lokalforenings hjemmeside

Vallensbæk

Carol Anne Jensen
Kollerupvej 83
2665 Vallensbæk Strand 
Tlf. 40 53 18 96
Mail: vallensbaek@diabetes.dk
Besøg Vallensbæk Lokalforenings hjemmeside

Find aktiviteter nær dig

Hver måned planlægges der aktiviteter rundt omkring i Danmark.
Gå til kalenderen

Læs mere om lokalforeningerne

Læs blandt andet om, hvordan lokalforeningerne er organiseret og om deres opgaver.
Læs mere om lokalforeningerne

Støt os

Hjælp os i vores arbejde med at forebygge diabetes, leve godt med diabetes og helbrede/forske i diabetes