MIT DIABETESBLIV MEDLEM

Region Hovedstaden

Diabetesforeningen gør opmærksom på, at det er i strid med Markedsføringslovens § 10, hvis virksomheder, foreninger eller lignende kontakter Diabetesforeningens lokalforeninger og andre netværksgrupper med markedsføring eller salg for øje.

Albertslund

Ingen lokalforening p.t.

Allerød

Ulla Maria Mortensen
Enhøjsparken 19
3450 Allerød
Tlf. 40 52 46 99
Mail: alleroed@diabetes.dk

Ballerup

Karin Rønnov Christiansen
Magleparken 172, 1. th.
2750 Ballerup
Tlf. 44 97 62 76
Mail: krc@sport.dk

Bornholm

Claus Westh Olsen
Drosselvangen 12
3700 Rønne
Tlf. 56 95 64 54 / 21 75 64 54
Mail: bornholm@diabetes.dk

Brøndby

Isel Mortensen
Pilemarken 12
2605 Brøndby
Tlf. 26 28 76 96
Mail: isel.mortensen@klmcargo.com

Egedal

Britta Ottosen
Fløjtevej 5
3650 Ølstykke
Tlf. 47 17 66 62
Mail: egedal@diabetes.dk
Besøg Egedal Lokalforenings hjemmeside

Frederiksberg

Keld Baerens
Peter Bangs Vej 54, 2 tv
2000 Frederiksberg
Tlf. 40 11 86 31
Mail: frederiksberg@diabetes.dk
Besøg Frederiksberg Lokalforenings hjemmeside
Besøg Frederiksberg Lokalforenings Facebook-side

Frederikssund

Bente Schousboe
Egeparken 12
3630 Jægerspris
Tlf. 42 99 13 50
Mail: frederikssund@diabetes.dk
Besøg Frederikssund Lokalforenings hjemmeside
Læs meddelelser fra Frederikssund Lokalforening

Furesø

Erling Brix
Jomfrubakken 10
3500 Værløse
Tlf. 44 48 23 68 / 51 41 81 38
Mail: iebrix@webspeed.dk
Besøg Furesø Lokalforenings hjemmeside

Gentofte

Kjeld Storm
Bomporten 26
2820 Gentofte
Tlf. 39 65 08 61 / 21 43 08 61
Mail: gentofte@diabetes.dk
Besøg Gentofte Lokalforenings hjemmeside

Gladsaxe

Pt. ingen lokalforening

Glostrup

Flemming Hansen
Sydvestvej 81 tv.
2600 Glostrup
Tlf. 44 94 38 80 / 42 54 38 80 
Mail: glostrup@diabetes.dk

Gribskov

Leif Nørskov Madsen
Toftemarken 38
3200 Helsinge
Tlf. 23 42 08 69
Mail: gribskov@diabetes.dk
Besøg Gribskov Lokalforenings hjemmeside

Helsingør

Per Slot
Ndr. Strandvej 215C
3140 Ålsgårde
Tlf. 24 62 27 45
Mail: p.slot@stofanet.dk
Besøg Helsingør Lokalforenings hjemmeside

Herlev

Pt. ingen lokalforening

Hillerød-Halsnæs

Birgitte Kistrup
Herlevgårdsvej 5
Nr. Herlev
3400 Hillerød
Tlf. 21 78 32 22 / 48 25 46 93
Mail: hilleroed-halsnaes@diabetes.dk
Besøg Hillerød-Halsnæs Lokalforenings hjemmeside

Hvidovre

Jan Nielsen
Birke Alle 17 A
2650 Hvidovre
Tlf. 40 10 67 91
Mail: hvidovre@diabetes.dk
Besøg Hvidovre Lokalforenings hjemmeside 

Høje-Taastrup

Aksel Kramer
Præsteholmen 3
2630 Taastrup
Tlf. 31 90 76 27
Mail: hoeje-taastrup@diabetes.dk
Besøg Høje-Taastrup Lokalforenings hjemmeside

Hørsholm-Fredensborg

Thomas Elgaard Larsen
Damgårdsvej 75
2990 Nivå
Tlf. 21 69 75 02
Mail: horsholm-fredensborg@diabetes.dk
Besøg Hørsholm-Fredensborg Lokalforenings hjemmeside

Ishøj

Pt. ingen lokalforening

København

Einar Eriksen
Ordrupvej 153, 1. th
2920 Charlottenlund
Tlf. 40 40 71 40
Mail: koebenhavn@diabetes.dk
Besøg København Lokalforenings hjemmeside
Besøg København Lokalforenings Facebookgruppe
Læs meddelelser fra København Lokalforening

Lyngby-Taarbæk

Dorete Dandanell
Lavendelhaven 16
2830 Virum
Tlf. 22 58 68 48
Mail: lyngby-taarbaek@diabetes.dk
Besøg Lyngby-Taarbæk Lokalforenings hjemmeside

Rudersdal

Carsten Nielsen
Dronninggårds Alle 10 B, 3. tv.
2840 Holte
Tlf. 20 11 88 51
Mail. rudersdal@diabetes.dk

Rødovre

Villy Kofod
Grønbækvej 19
2610 Rødovre
Tlf. 40 10 22 56   
Mail: roedovre@diabetes.dk
Besøg Rødovre Lokalforenings hjemmeside

Tårnby-Dragør

Jacob Løve
Amager Landevej 88, 1. tv. 
2770 Kastrup 
Tlf. 30 57 81 33
Mail: jacobottoloeve@gmail.com
Besøg Tårnby-Dragør Lokalforenings hjemmeside

Vallensbæk

Carol Anne Jensen
Kollerupvej 83
2665 Vallensbæk Strand 
Tlf. 40 53 18 96
Mail: vallensbaek@diabetes.dk
Besøg Vallensbæk Lokalforenings hjemmeside

Find aktiviteter nær dig

Hver måned planlægges der aktiviteter rundt omkring i Danmark.
Gå til kalenderen

Læs mere om lokalforeningerne

Læs blandt andet om, hvordan lokalforeningerne er organiseret og om deres opgaver.
Læs mere om lokalforeningerne

Støt os

Hjælp os i vores arbejde med at forebygge diabetes, leve godt med diabetes og helbrede/forske i diabetes