MIT DIABETESBLIV MEDLEM

Region Midtjylland

Favrskov

Michael Arbon
Rønnehaven 35
8370 Hadsten
Tlf. 86 98 33 84 / 40 42 44 84
E-mail: favrskov@diabetes.dk
Besøg Favrskov lokalforenings hjemmeside

Hedensted

Steen Jørgensen
Vesterled 6 2tv
8700 Horsens
Tlf. 22 25 73 09
E-mail: hedensted@diabetes.dk
Besøg Hedensted lokalforenings hjemmeside

Herning

Conny Madsen
Vestermosevej 30
7400 Herning
Tlf. 20 64 60 19
E-mail: herning@diabetes.dk
Besøg Herning Lokalforenings hjemmeside

Holstebro-Struer

Jørgen Birkmose Jensen
Chr. Lindes Vej 13
7500 Holstebro
Tlf. 30 64 62 57
E-mail: holstebro-struer@diabetes.dk
Besøg Holstebro Lokalforenings hjemmeside

Horsens

Mona Luxhøj Møgelvang
Storegade 7
Hatting
8700 Horsens
Tlf. 20 77 07 02
E-mail: horsens@diabetes.dk
Besøg Horsens Lokalforenings hjemmeside

Ikast-Brande

Inger Kristensen
Strøget 33, 3. sal, B
7430 Ikast 
Tlf. 21 77 30 43
E-mail: ikast-brande@diabetes.dk
Besøg Ikast-Brande Lokalforenings hjemmeside

Lemvig

Ole Fogh Odgaard
Bellisvej 51
7620 Lemvig
Tlf. 97 82 33 21 / 40 38 93 09
E-mail: 1406ofo@gmail.com

Norddjurs

Margit Schumacher
Bredgade 15
8500 Grenaa
Tlf. 86 33 25 37 / 22 58 00 88
E-mail: norddjurs@diabetes.dk
Besøg Norddjurs lokalforenings hjemmeside

Odder

Jan Madsen 
Favrgaardsvej 196
8300 Odder 
Tlf. 75 61 88 08 / 61 76 22 76 
E-mail: odder@diabetes.dk
Besøg Odder lokalforenings hjemmeside

Randers

Lis Pagh Hansen
Gudenåvænget 2
8940 Randers SV
Tlf. 86 41 50 70 / 30 31 64 05
E-mail: lispaghhansen@gmail.com
Besøg Randers lokalforenings hjemmeside

Ringkøbing-Skjern

Pt ingen lokalforening
E-mail: ringkoebing-skjern@diabetes.dk
Besøg Ringkøbing-Skjern lokalforenings hjemmeside

Samsø

Hartvig Pedersen
Højvangsvej 14
8305 Samsø
Tlf. 29 45 04 77 / 86 59 21 77
E-mail: hartvig.pedersen@privat.dk
Besøg Samsø lokalforenings hjemmeside

Silkeborg

Paul Rathje
Rudbølvej 20
8600 Silkeborg
Tlf. 86 85 31 40 / 22 74 18 67   
E-mail: silkeborg@diabetes.dk
Besøg Silkeborg lokalforenings hjemmeside

Skanderborg

Winni Bering Pedersen
Danasvej 24
8981 Spentrup
Tlf. 22 97 61 20
E-mail: skanderborg@diabetes.dk
Besøg Skanderborg lokalforenings hjemmeside

Skive

Jørgen Andersen
Nymøllevej 51
7860 Spøttrup
Tlf.: 97 51 41 16
E-mail: jorgen.andersen@miele.dk 
Besøg Skive lokalforenings hjemmeside

Syddjurs

Bent Schouw
Kratbakken 5 
8400 Ebeltoft
Tlf. 50 47 80 64
E-mail: syddjurs@diabetes.dk
Besøg Syddjurs Lokalforenings hjemmeside

Viborg

Niels Junker Laigaard
Rindsholmvej 41
8800 Viborg
Tlf. 20 16 80 44
E-mail: nielsjunker@energimail.dk
Besøg Viborg lokalforenings hjemmeside

Aarhus

Annette Dippel Larsen
Drejøvænget 30
8381 Tilst
Tlf. 26 17 94 41
E-mail: aarhus@diabetes.dk
Besøg Aarhus lokalforenings hjemmeside

Støt os

Hjælp os i vores arbejde med at forebygge diabetes, leve godt med diabetes og helbrede/forske i diabetes