MIT DIABETESBLIV MEDLEM

Region Midtjylland

OBS: Læs lokale meddelelser under hver lokalforening.

Favrskov

Michael Arbon
Rønnehaven 35
8370 Hadsten
Tlf. 86 98 33 84 / 40 42 44 84
Mail: favrskov@diabetes.dk
Besøg Favrskov Lokalforenings hjemmeside

Hedensted

Karin Iversen
Merkurvej 7
8723 Løsning
Tlf. 40 47 48 90
Mail: hedensted@diabetes.dk
Besøg Hedensted Lokalforenings hjemmeside

Herning

Conny Madsen
Vestermosevej 30
7400 Herning
Tlf. 20 64 60 19
Mail: herning@diabetes.dk
Besøg Herning Lokalforenings hjemmeside

Holstebro-Struer

Jørgen Birkmose Jensen
Chr. Lindes Vej 13
7500 Holstebro
Tlf. 30 64 62 57
Mail: holstebro-struer@diabetes.dk
Besøg Holstebro Lokalforenings hjemmeside
Læs meddelelser fra Holstebro-Struer Lokalforening

Horsens

Mona Luxhøj Møgelvang
Storegade 7
Hatting
8700 Horsens
Tlf. 20 77 07 02
Mail: horsens@diabetes.dk
Besøg Horsens Lokalforenings hjemmeside

Ikast-Brande

Per Borch Kristensen
Nr Karstoftvej 17
6933 Kibæk 
Tlf. 27 64 81 03
Mail: ikast-brande@diabetes.dk
Besøg Ikast-Brande Lokalforenings hjemmeside

Lemvig

Ole Fogh Odgaard
Bellisvej 51
7620 Lemvig
Tlf. 97 82 33 21 / 40 38 93 09
Mail: lemvig@diabetes.dk

Norddjurs

Margit Schumacher
Bredgade 15
8500 Grenaa
Tlf. 86 33 25 37 / 22 58 00 88
Mail: norddjurs@diabetes.dk
Besøg Norddjurs Lokalforenings hjemmeside

Odder-Samsø

Jan Madsen 
Favrgaardsvej 196
8300 Odder 
Tlf. 75 61 88 08 / 61 76 22 76 
Mail: odder-samsoe@diabetes.dk
Besøg Odder-Samsø Lokalforenings hjemmeside

Randers

Hasse Gustafsen
Romaltvej 94
8960 Randers SØ
Tlf. 61 66 46 18
Mail: Hasse.gustafsen@gmail.com
Mail: randers@diabetes.dk

Besøg Randers Lokalforenings hjemmeside

Ringkøbing-Skjern

Pt ingen lokalforening
Besøg Ringkøbing-Skjern Lokalforenings hjemmeside

Silkeborg

Paul Rathje
Rudbølvej 20
8600 Silkeborg
Tlf. 86 85 31 40 / 22 74 18 67   
Mail: silkeborg@diabetes.dk
Besøg Silkeborg Lokalforenings hjemmeside

Skanderborg

Pt ingen lokalforening
Mail: skanderborg@diabetes.dk
Besøg Skanderborg Lokalforenings hjemmeside

Skive

Else Stokholm
Frederiksdalallé 72A 
7800 Skive
Tlf. 30 33 98 05
Mail: skive@diabetes.dk
Besøg Skive Lokalforenings hjemmeside

Syddjurs

Bent Schouw
Kratbakken 5 
8400 Ebeltoft
Tlf. 50 47 80 64
Mail: syddjurs@diabetes.dk
Besøg Syddjurs Lokalforenings hjemmeside

Viborg

Niels Junker Laigaard
Rindsholmvej 41
8800 Viborg
Tlf. 20 16 80 44
Mail: nielsjunker@energimail.dk
Besøg Viborg Lokalforenings hjemmeside

Aarhus

Annette Dippel Larsen
Drejøvænget 30
8381 Tilst
Tlf. 26 17 94 41
Mail: aarhus@diabetes.dk
Besøg Aarhus Lokalforenings hjemmeside

Find aktiviteter nær dig

Hver måned planlægges der aktiviteter rundt omkring i Danmark.
Gå til kalenderen

Læs mere om lokalforeningerne

Læs blandt andet om, hvordan lokalforeningerne er organiseret og om deres opgaver.
Læs mere om lokalforeningerne

Støt os

Hjælp os i vores arbejde med at forebygge diabetes, leve godt med diabetes og helbrede/forske i diabetes