MIT DIABETESBLIV MEDLEM

Region Nordjylland

OBS: Læs lokale meddelelser under hver lokalforening.

Brønderslev

Mona Jensen  
Tylstrupvej 34
9320 Hjallerup
Tlf. 98 28 20 62 / 25 36 73 37
Mail: broenderslev@diabetes.dk
Besøg Brønderslev Lokalforenings hjemmeside

Frederikshavn

Steen Jørgensen
Søborgvej 3
9900 Frederikshavn
Tlf. 23 47 55 89 
Mail: a_steen@webspeed.dk
Besøg Frederikshavn Lokalforenings hjemmeside

Hjørring

Ole Andreasen
Fredensvej 19
9760 Vrå
Tlf. 21 66 51 55
Mail: hjoerring@diabetes.dk
Besøg Hjørring Lokalforenings hjemmeside

Jammerbugt

Knud B. Edelskov
Ths. Jensensvej 8
9493 Saltum
Tlf. 98 88 18 18 / 40 40 41 44
Mail: jammerbugt@diabetes.dk

Læsø

Kent Kristiansen
Østerby Havnegade 6
9940 Læsø
Tlf. 98 49 83 98 / 23 29 98 57
Mail: vklaesoe@tdcadsl.dk 
Besøg Læsø Lokalforenings hjemmeside

Mariagerfjord

Karin Kristensen
Tisted Skolevej 2
9510 Arden
Tlf. 29 40 53 77
Mail: mariagerfjord@diabetes.dk

Morsø

Bent Kr. Bull
Lupinvej 25
7900 Nykøbing Mors
Tlf. 97 71 00 14 / 21 55 10 75
Mail: jytte.bull@gmail.com

Rebild

Henning Michael Thygesen
Højdedraget 160
9530 Støvring
Tlf. 93 97 99 70
Mail: rebild@diabetes.dk
Besøg Rebild Lokalforenings hjemmeside

Thisted

Karl Aage Jørgensen  
Bygmarken 39
7730 Hanstholm 
Tlf. 40 79 73 91
Mail: thisted@diabetes.dk
Besøg Thisted Lokalforenings hjemmeside
Læs meddelelser fra Thisted Lokalforening

Vesthimmerland

Lise Hovkjær Jensen
Illerisørevej 38c
9640 Farsø
Tlf. 20 92 14 55 / 98 66 14 10
Mail: vesthimmerland@diabetes.dk
Besøg Vesthimmerland Lokalforenings hjemmeside

Aalborg

Dorte Hinzmann
Olymposvej 7
9270 Klarup
Tlf. 22 41 86 78
Mail: aalborg@diabetes.dk
Besøg Aalborg Lokalforenings hjemmeside

Find aktiviteter nær dig

Hver måned planlægges der aktiviteter rundt omkring i Danmark.
Gå til kalenderen

Læs mere om lokalforeningerne

Læs blandt andet om, hvordan lokalforeningerne er organiseret og om deres opgaver.
Læs mere om lokalforeningerne

Støt os

Hjælp os i vores arbejde med at forebygge diabetes, leve godt med diabetes og helbrede/forske i diabetes