MIT DIABETESBLIV MEDLEM

Region Sjælland

Diabetesforeningen gør opmærksom på, at det er i strid med Markedsføringslovens § 10, hvis virksomheder, foreninger eller lignende kontakter Diabetesforeningens lokalforeninger og andre netværksgrupper med markedsføring eller salg for øje.

Faxe

Lars Berg Andersen
Atterupvej 34
4640 Fakse
Tlf. 40 42 58 03
Mail: faxe@diabetes.dk
Besøg Faxe Lokalforenings hjemmeside

Greve

Dan G. Bertelsen
Sløjen 7
2670 Greve
Tlf. 93 90 73 57 
Mail: greve@diabetes.dk
Besøg Greve Lokalforenings hjemmeside

Guldborgsund

Elizabeth Rønskov
Hamborgskovvej 34
4800 Nykøbing F
Tlf. 24 27 98 81
Mail: guldborgsund@diabetes.dk
Besøg Guldborgsund Lokalforening hjemmeside

Holbæk

Vibeke Helwigh
Skolegade 24
4300 Holbæk
Tlf. 59 43 78 09 / 29 40 88 37
Mail: holbaek@diabetes.dk
Besøg Holbæk Lokalforening hjemmeside
Læs meddelelser fra Holbæk Lokalforening

Kalundborg

Birthe Bækman
Højlandsvej 8
4400 Kalundborg
Tlf. 29 84 59 68
Mail: kalundborg@diabetes.dk
Besøg Kalundborg Lokalforenings hjemmeside
Læs meddelelser fra Kalundborg Lokalforening

Køge

Johnna Andersen
Nattergalevej 4A
4623 Lille Skensved
Tlf. 42 80 96 33
Mail: koege@diabetes.dk
Besøg Køge Lokalforenings hjemmeside

Lejre

Bjarne Ego Jørgensen
Olaf Kristiansensvej 25
4070 Kirke Hyllinge
Tlf. 24 42 72 50
Mail: lejre@diabetes.dk
Besøg Lejre Lokalforenings hjemmeside

Lolland

Anne Petersen
Bregnevej 14
4900 Nakskov
Tlf. 20 21 51 24
Mail: lolland@diabetes.dk 
Besøg Lolland Lokalforenings hjemmeside

Næstved

Dorte Mørck Andersen
Parkvej 4, 4. th.
4700 Næstved
Tlf. 31 21 04 14
Mail: naestved@diabetes.dk
Besøg Næstved Lokalforenings hjemmeside

Odsherred

Ingen lokalforening p.t.
Besøg Odsherred Lokalforenings hjemmeside

Ringsted

Kirsten Bøgh Andersen
Jørgen Roedsvej 7, 2. th.
4100 Ringsted
Tlf. 61 16 49 77
Mail: ringsted@diabetes.dk

Roskilde

Mariann Lyby
Frederiksborgvej 102
4000 Roskilde
Tlf. 30 13 30 34
Mail: roskilde@diabetes.dk              

Slagelse

Susanne Jensen
Anne-Marievej 21
4200 Slagelse
Tlf. 58 52 73 40 / 61 71 44 40
Mail: slagelse@diabetes.dk
Besøg Slagelse Lokalforenings Facebookside

Solrød

Diana Sundt
Fyrrevænget 8
2680 Solrød
Tlf. 22 83 19 05
Mail: solroed@diabetes.dk
Besøg Solrød Lokalforenings hjemmeside

Sorø

Malene Rasmussen
Tømrerparken 87
4180 Sorø
Tlf. 29 86 78 89
Mail: soroe@diabetes.dk
Besøg Sorø Lokalforenings hjemmeside

Stevns

Jens T. Gammelgaard Nielsen                     
Hjulmagervej 4                    
4660 Store Heddinge
Tlf. 56 50 42 12 / 23 32 82 81
Mail: stevns@diabetes.dk
Besøg Stevns Lokalforenings hjemmeside

Vordingborg

Ingen lokalforening p.t.

Find aktiviteter nær dig

Hver måned planlægges der aktiviteter rundt omkring i Danmark.
Gå til kalenderen

Læs mere om lokalforeningerne

Læs blandt andet om, hvordan lokalforeningerne er organiseret og om deres opgaver.
Læs mere om lokalforeningerne

Støt os

Hjælp os i vores arbejde med at forebygge diabetes, leve godt med diabetes og helbrede/forske i diabetes