MIT DIABETESBLIV MEDLEM

Region Sjælland

Faxe

Lars Berg Andersen
Atterupvej 34
4640 Fakse
Tlf. 40 42 58 03
E-mail: hauxner34@mail.tele.dk
Besøg Faxe lokalforenings hjemmeside

Greve

Dan G. Bertelsen
Sløjen 7
2670 Greve
Tlf. 93 90 73 57 
E-mail: dan@bertelsen.net
Besøg Greve lokalforenings hjemmeside

Guldborgsund

Kirsten Halech
Nørregade 14
4800 Nykøbing F
Tlf. 54 85 54 74 / 40 94 14 36
E-mail: khalech@turbopost.dk 
Besøg Guldborgsund lokalforening hjemmeside

Holbæk

Vibeke Helwigh
Skolegade 24
4300 Holbæk
Tlf. 59 43 78 09 / 29 40 88 37
E-mail: vh@nvsvuc.dk
Besøg Holbæk lokalforening hjemmeside

Kalundborg

Birthe Bækman
Højlandsvej 8
4400 Kalundborg
Tlf. 29 84 59 68
E-mail: birthe.baekman@ka-net.dk
Besøg Kalundborg lokalforenings hjemmeside

Køge

Johnna Andersen
Nattergalevej 4A
4623 Lille Skensved
Tlf. 56 87 04 35 / 42 80 96 33
Email: johnna@andersen.mail.dk 
Besøg Køge lokalforenings hjemmeside

Lejre

Bjarne Ego Jørgensen
Olaf Kristiansensvej 25
4070 Kirke Hyllinge
Tlf. 35 10 72 40 / 24 42 72 50
E-mail: evabjarne@hotmail.com
Besøg Lejre lokalforenings hjemmeside

Lolland

Anne Petersen
Bregnevej 14
4900 Nakskov
Tlf. 54 95 51 21 / 20 21 51 24
E-mail: storstroem@diabetes.dk 
Besøg Lolland Lokalforenings hjemmeside

Næstved

Dorte Mørck Andersen
Parkvej 4, 4. th.
4700 Næstved
Tlf. 31 21 04 14
E-mail: naestved@diabetes.dk
Besøg Næstved Lokalforenings hjemmesiden

Odsherred

Kim Lidholm
Høvre Kirkevej 22
4534 Hørve
Tlf. 29 72 45 34 / 26 33 45 34
E-mail: odsherred@gmail.com 
Besøg Odsherred lokalforenings hjemmeside

Ringsted

Kirsten Bøgh Andersen
Jørgen Roedsvej 7, 2. th.
4100 Ringsted
Tlf. 61 16 49 77
E-mail: kirsten.steen@andersen.mail.dk

Roskilde

Pt. ingen lokalforening
Generalforsamling 27. april 2017

Slagelse

Susanne Jensen
Anne-Marievej 21
4200 Slagelse
Tlf. 58 52 73 40 / 61 71 44 40
E-mail: susanne@annemarievej.dk
Besøg Slagelse lokalforenings Facebookside

Solrød

Flemming Frisk Andersen 
Kurprinsens Kvarter 8, st.
2680 Solrød Strand
Tlf. 50 51 25 75
E-mail: f.frisk.a@hotmail.com
Besøg Solrød lokalforenings hjemmeside

Sorø

Malene Rasmussen
Tømrerparken 87
4180 Sorø
Tlf. 29 86 78 89
E-mail: malener@gmail.com
Besøg Sorø Lokalforenings hjemmeside

Stevns

Axel Karlshøj-Jensen
Skansevej 13
4673 Rødvig Stevns
Tlf. 56 50 84 55 / 21 75 25 41   
E-mail: axbi@dbmail.dk
Besøg Stevns lokalforenings hjemmeside

Vordingborg

Lisbeth Fogt
Vingevej 2
4760 Vordingborg
Tlf. 26 15 98 10 / 69 14 13 00
E-mail: lisbeth@fogtrejser.dk
Besøg Vordingborg lokalforenings hjemmeside

Støt os

Hjælp os i vores arbejde med at forebygge diabetes, leve godt med diabetes og helbrede/forske i diabetes