MIT DIABETESBLIV MEDLEM

Region Syddanmark

OBS: Læs lokale meddelelser under hver lokalforening.

Assens

Torkild Pedersen
Strandgade 5A
5610 Assens
Tlf. 30 24 67 96
Mail: assens@diabetes.dk
Besøg Assens Lokalforenings hjemmeside

Billund

Grethe Elisabeth Jensen
Gammel Vejlevej 4B
7200 Grindsted
Tlf. 27 64 04 60
Mail: billund@diabetes.dk
Besøg Billund Lokalforenings hjemmeside

Esbjerg

Egon Duhn
Jasminparken 56
6760 Ribe
Tlf: 30 14 58 64
Mail: esbjerg@diabetes.dk
Besøg Esbjerg Lokalforenings hjemmeside

Fanø

Henning Jeppesen
Lodsvej 45
6720 Fanø
Tlf. 24 66 27 38
Mail: fanoe@diabetes.dk
Besøg Fanø Lokalforenings hjemmeside

Fredericia

Mogens Sandbæk
Indre Ringvej 17, 4. tv.
7000 Fredericia
Tlf. 50 52 03 58
Mail: fredericia@diabetes.dk
Besøg Fredericia Lokalforenings hjemmeside

Faaborg-Midtfyn

Grethe Holm
Hågerupvej 5
5600 Faaborg
Tlf. 62 65 25 40 / 27 40 27 23
Mail: grethe@glholm.dk

Haderslev

Solveig Gajda
Tjørnevænget 11
6541 Bevtoft
Tlf. 74 51 45 62 / 26 79 45 62
Mail: haderslev@diabetes.dk 
Besøg Haderslev Lokalforenings hjemmeside
Læs meddelelser fra Haderslev Lokalforening

Kerteminde

Leo Mortensen
Glentevænget 15
5550 Langeskov
Tlf. 65 38 14 73
Mail: kerteminde@diabetes.dk

Kolding

John Arne Sørensen
Strandvænget 27
6000 Kolding
Tlf. 30 28 46 25
Mail: kolding@diabetes.dk
Besøg Kolding Lokalforenings hjemmeside

Langeland

Uwe Ziemann
Spodsbjergvej 132
5900 Rudkøbing
Tlf. 21 48 43 96
Mail: ziemann@dlgmail.dk 
Besøg Langeland Lokalforenings hjemmeside

Middelfart

Bjarne Havshøj
Endelavevej 47
5500 Middelfart
Tlf. 64 41 32 39 / 93 20 44 44
Mail: bhfyens@gmail.com
Besøg Middelfart Lokalforenings hjemmeside

Nordfyns

Birgitte Langebæk
Vædevej 17
5462 Morud
Tlf. 64 83 12 93 / 24 98 98 16
Mail: nordfyns@diabetes.dk
Besøg Nordfyns Lokalforenings hjemmeside

Nyborg

John Nielsen
Frørupvej 23
5871 Frørup
Tlf. 65 37 13 62
Mail: nyborg@diabetes.dk
Besøg Nyborg Lokalforenings hjemmeside

Odense

Betty Krorby
Elvej 5
5260 Odense S
Tlf. 63 17 60 77
Mail: odense@diabetes.dk
Besøg Odense Lokalforenings hjemmeside

Svendborg

Karen Bech
Stenbukken 66A
5700 Svendborg
Tlf. 66 15 23 72 / 22 37 92 41
Mail: svendborg@diabetes.dk
Besøg Svendborg Lokalforenings hjemmeside
Besøg Svendborg Lokalforenings Facebookside

Sønderborg

Niels Holm
Primulavej 3 F
6400 Sønderborg
Tlf. 40 53 28 97
Mail: soenderborg@diabetes.dk
Besøg Sønderborg Lokalforenings hjemmeside

Tønder

Edith Tröster
Carstensgade 60
6270 Tønder
Tlf. 74 72 49 85 / 40 36 12 24
Mail: toender@diabetes.dk
Besøg Tønder Lokalforenings hjemmeside

Varde

Ivar Højgaard
Snorupvej 8
6800 Varde
Tlf. 20 28 89 70
Mail: varde@diabetes.dk 

Vejen

Arne Caspersen
Gl. Tingvej 3 
6630 Rødding
Tlf. 62 62 22 68 / 51 36 24 50
Mail: arnecaspersen@gmail.com                  

Vejle

Tommy Bro Christensen
Merkurvej 20
7100 Vejle
Tlf. 60 13 09 00
Mail: vejle@diabetes.dk
Besøg Vejle Lokalforenings hjemmeside

Ærø

Pt. ingen lokalforening
Besøg Ærø Lokalforenings hjemmeside

Aabenraa

Anette Kaufmann Tranberg
Lindedal 13
6200 Aabenraa
Tlf. 73 62 01 60 / 24 64 29 07
Mail: aabenraa@diabetes.dk

Find aktiviteter nær dig

Hver måned planlægges der aktiviteter rundt omkring i Danmark.
Gå til kalenderen

Læs mere om lokalforeningerne

Læs blandt andet om, hvordan lokalforeningerne er organiseret og om deres opgaver.
Læs mere om lokalforeningerne

Støt os

Hjælp os i vores arbejde med at forebygge diabetes, leve godt med diabetes og helbrede/forske i diabetes