Lodder til medlemmer
Deltag i Diabetesforeningens lotteri, og vær med til at gøre endnu en forskel for diabetessagen og børn, der hver dag kæmper med diabetes.
Deltag i Diabetesforeningens lotteri, og vær med til at gøre endnu en forskel for diabetessagen og børn, der hver dag kæmper med diabetes.
I marts sender vi lodbøger à 5, 10 eller 20 lodder ud til en stor del af vores medlemmer og andre udvalgte personer med tilbud om at købe dem til en god pris. Vi håber, at du har lyst til at spille med. Det er nemt, og der er mange gode gevinster.
Modtager du lodder fra os og har lyst til at købe dem, skal du betale det medfølgende indbetalingskort. Vær opmærksom på, at det kun er muligt at købe hele lodbogen.
Marcus er i foråret ansigtet på lodderne. Marcus fik type 1-diabetes, da han var 5 år gammel, og det er børn som ham, du er med til at hjælpe, når du spiller med i Diabetesforeningens lotteri.
Overskuddet fra lotteriet er nemlig med til, at vi kan støtte familier, som har et barn med diabetes, med rådgivning, netværk og kurser, ligesom vi også støtter forskning, oplysning og forebyggelse af diabetes.
Hvis du har tre ens logoer i det store felt, har du vundet. For at få gevinsten tilsendt, skal du sende dit/dine vinderlodder til [email protected]. Husk at gemme dit lod indtil, du har fået tilsendt din gevinst. Har du vundet en kontaktpræmie, så kontakt os, inden du sender dit lod ind. Skriv til os på [email protected].
Du kan indsende dit vinderlod frem til den 26. juni 2026.
Ønsker du ikke at spille med, beder vi dig om at sende lodderne retur i den medfølgende returkonvolut. Ønsker du ikke at modtage lodder fra os, kan du afmelde dig via nedenstående link eller på tlf. 66 12 90 06.